BURSA ESTETİK®Yüz Estetiğinden Vücut Estetiğine Kadar Her Türlü Plastik Cerrahi Alanında Bize Danışmadan Karar Vermeyin!☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Revizyon Burun Estetiği

Revizyon Burun Estetiği, revizyonburunestetiği, revizyon burunestetiği, estetik revizyon burun, bursa burun revizyon burun ameliyatı, bursa estetik, estetik, burun estetiği uzmanı, burun estetiği ameliyatı, kemikli burun, burun sırtı, burun şekli, sarkık burun, burun tabanı, revizyon, başarılı revizyon burun ameliyatı, başarısız burun estetiği, estetik burun, burun estetiği, burun estetiği merkezi, revizyon burun estetiği merkezi, revizyon burun ameliyatı, ameliyat revizyon burun estetiği, yeniden burun yapımı

Revizyon burun estetiği; Revizyon düzeltme yeniden gözden geçirme anlamına gelmektedir. Revizyon burun estetiği veya burun revizyonu, başarısız geçen burun estetiği ameliyatlarından sonra yapılan düzenleme ameliyatlarıdır. Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı (İkinci Burun Estetiği Ameliyatı) Revizyon Rinoplasti Hakkında Op.Dr. Alper Bayraktar detaylı bilgiler vermektedir.

REVİZYON BURUN AMELİYATI

Revizyon Burun Estetiği - Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon Burun Estetiği

Revizyon düzeltme yeniden gözden geçirme anlamına gelmektedir. Revizyon burun estetiği veya burun revizyonu, başarısız geçen burun estetiği ameliyatlarından sonra yapılan düzenleme ameliyatlarıdır.

İkinci, üçüncü bazen daha fazla sayıda olmak üzere tekrarlayan burun ameliyatı geçirenleri duymuşsunuzdur. Acaba insanlar neden defalarca estetik burun ameliyatı oluyorlar diye merak ederiz. Çoğu kez bunların keyfi yapıldığını zannetsek de inanın büyük kısmının gerçekten haklı sebepleri var.

En önemli sebep; bu kişilerin çoğunun ilk ameliyat sonrası ideal burna kavuşamamaları. Güzel bir burna sahip olmak adına ameliyat olup, maalesef eski burunlarını arayacak hale gelmeleri… Bu durumda önünüze iki seçenek çıkıyor: ya bu hali kabul etmek ki; bu oldukça zor bir durum yada sorundan kurtulmak; yani revizyon (düzeltme) ameliyatı olmak…

Şimdi başa dönelim; diyelim ki yukarıdaki bahsettiğim kişi sizsiniz.

Burada benim size kritik bir sorum var? Aynaya baktığınızda veya insanlar sizi gördüğünde burnunuzdaki kusur hemen fark ediliyor mu? Yoksa her şey makul ama ufak detaylar mı sizi rahatsız ediyor?

Ufak tefek kusurlar inanın doğuştan güzel burunlarda bile olabiliyor. Çok dert ediyorsanız basit rötuşlarla düzeltebiliriz. Burada da kritik nokta rötuş yapalım mı yapmayalım mı sorusudur ki; bunun da kararını hekiminizle detaylı konuştuktan sonra vermenizi tavsiye ediyorum. Neden mi?

Estetik burun ameliyatlarında şöyle bir kural vardır: Daha güzel, güzelin düşmanıdır!!!

Ben daha çok birinci guruptakileri hedef alarak bu yazıyı kaleme aldım. Okumaya hala devam ettiğinize göre demek ki siz de birinci guruba giriyorsunuz, yani önceki ameliyatınız sonrasında maalesef ilk bakışta insanı rahatsız edecek bir burna sahip oldunuz…

Doğuştan güzel olmayan bir burun ne kadar bozuk olursa olsun, ameliyatla kötü olmuş burundan daha az rahatsız eder insanı. Çünkü doğuştan bozuk olan burnun genel uyumsuzluğu içinde bile bir uyumu vardır.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

Başarısız bir ameliyat sonrası ortaya çıkan bir burun ise kendi oranlarını kaybettiği için göze hiçbir zaman hoş gelmez ve tabiri caizse ‘acayip’ durur.

”Doktor bey bunun bilimsel kriterleri var mı? Acayip burun demekle neyi kastediyorsunuz?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim!

Evet bilimsel birçok kriter var tabi ki: örneğin burun kemiğinden, alınması gerektiğinden fazla bölüm alınır ise, karşıdan bakışta iki göz arası mesafe uzakmış gibi durur; bu da yüze ablak bir ifade verir.

Burun ucu (tip) kıkırdağından fazla alınmışsa, burunda mandalla sıkılmış gibi bir görüntü ortaya çıkar ki; bu da kişiye sert ve sinirli bir bir ifade verir.

İdeal burun karşıdan bakışta tek bir parça halinde görülmelidir. Kemik ve kıkırdak parça bir uyum içindedir. Başarısız bir ameliyat sonrası kemik- kıkırdak bütünlüğü bozulursa burun karşıdan iki parçaymış gibi görülebilir ki; bu da kişinin yüz ifadesini bozar.

Ön bakışta bir dereceye kadar burun delikleri görünmelidir. Eğer ameliyat sonrası aşırı görünüyorsa, yani burun aşırı kaldırılmış ise, domuzcuk burnu denilen durum oluşur.

Bunların dışında başarısız bir operasyon sonrası ciddi asimetriler, burunda çökme, burun ucunda düşme, yüzde uzun veya kısa görünen bir burun şekli ortaya çıkmış olabilir.

Yukarıda saydığım sorunların hepsi kemik yada kıkırdağın aşırı çıkarılması sonucu ortaya çıkar. Eğer ameliyatı gerçekleştiren cerrah deneyimsiz ise bu sorunlardan kaçmak adına yetersiz doku çıkarabilir. Bu durumda burunda hedeflenen değişim yakalanmamış olur. Örneğin büyük bir burunsa ameliyata rağmen büyüklük hala devam ediyor olabilir.

Unutulmaması gereken önemli bir noktanın da burnun her şey den önce bir solunum organı olduğudur. Dolayısıyla geçirdiğiniz estetik burun ameliyatı sonrası burnunuz tıkanmaya başladığında kendinize şu soruyu sorabilirsiniz;Neden böyle bir sorun oldu?

Bunun da başlıca iki sebebi vardır: Birincisi ameliyat öncesi burnunuzda zaten nefes almanızı engelleyen sorunlar olmasına rağmen bunlar tam çözülememiştir. İkincisi ise; ameliyat öncesi sorun olmamasına rağmen burun şekillendirilirken solunum yollarına zarar verilmiştir; böylece tıkanıklık ortaya çıkmıştır.

Başarılı bir burun estetiğinden sonra bir kaç ay burun tıkanıklığı normaldir. Bu durum burun içi şişlik ve kabuklara bağlıdır. Benim kastettiğim ameliyat sonrası 6 ay geçmesine rağmen açılmayan burun tıkanıklığıdır. Ameliyattan 4-5 ay geçmesine rağmen, burnunuz hala tıkalıysa, koku almada bozukluk varsa, burun hala kuruyor, kanıyor ve kabuklanıyorsa artık bir sorun olduğu düşünülmelidir.

Borsanın çökmesi, Titanik’in batması ya da deprem olması sizi nasıl ki borsadan uzaklaştırmıyor, gemilere binmenize engel olmuyor ve apartmanlarda yaşamaktan uzak tutmuyorsa; o halde geçirmiş olduğunuz başarısız burun ameliyatının bundan sonra çözümsüz olduğunu asla ve asla düşünmemelisiniz. Geçmişteki kötü bir olayın korkusunun sizin doğru olanı yapmanızı engellemesine kesinlikle izin vermemelisiniz.

Bir veya bir kaç kere başarısız burun ameliyatı geçirmiş olabilirsiniz. Bugünkü burnunuz hem şekil olarak hem de fonksiyon olarak kötü olabilir ama hiç bir zaman unutmayınız ki; bu değişebilir ve sorunlarınızın tamamından kurtulabilirsiniz…

İlk ameliyattan ne kadar sonra düzeltme ameliyatına gitmek gerekir sorusunun cevabı ise; en erken 6 ay… Bekleyebilirseniz 10-12 ay daha ideal olur. Burun ancak o zaman tam oturur. Tam oturmadan erken düzeltme ameliyatına kalkışmak, var olan sorununuzu daha da büyütebilir.

Burun estetiğinde başarının değişmez kuralı; hekimin hastanın burnunu iyi analiz etmesi ve sorunların adını koymasıdır. Düzeltme ameliyatlarında bu daha da önemlidir. Defalarca ama defalarca burundaki sorunlar üzerine düşünülmelidir. Bir sorunun adını tam koymak çözümün yarısıdır her zaman… Düzeltme ameliyatları sonrası bakım ilk ameliyat sonrası ile birebir aynıdır, farklı bir şey yapılmaz ve bu işlemler ağrısızdır.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı ile Hangi Kusurlar Giderilebilir?

revizyon burun estetiği

Revizyon burun estetiği ameliyatı ile daha önceden gerçekleştirilen ameliyat sonrasında hastanın tatmin olmadığı durum tespit edilerek bu durum düzeltilebilir. Hastanın memnun olmadığı durumların yanında doktorun tesbit edebileceği bir takım problemler ile de karşılaşılabilir. Revizyon burun estetiği ameliyatında bu gibi problemlerin giderilmesi mümkündür.

Revizyon Burun Estetiği Fiyatları 

Burun estetiği ameliyatı ücretleri dünyanın her yerinde hemen hemen aynı kriterler ile farklılıklar gösterir. Bu kriterlerden en önemlisi de; ameliyatınızı gerçekleştirecek cerrahın kendisine ve yaptığı operasyon sonuçlarına olan güvenidir.

Burun estetiği ücretlerini etkileyen diğer nedenler ise;

  • Burun Ameliyatın yapıldığı şehir,
  • Burun Ameliyatın yapıldığı hastane,
  • Burun Ameliyatın yapıldığı hastanenin bulunduğu semt,
  • Burun Ameliyat için kullanılan standart malzemeler,
  • Hastanede kalış süresi,
  • Ameliyatta uygulanan anestezi şekli,
  • Ameliyat öncesi ve sonrasında size sunulacak hizmetlerdir. 

Sağlık turizmi çerçevesinde böyle bir ameliyat gerçekleştiriliyor ise ulaşım, konaklama gibi masraflarda bu masraflara ilave olacaktır.

Revizyon Burun estetiği ücreti için dikkat etmeniz gereken en önemli kriter 4,000 TL'nın altında bugünün şartlarında gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığını bilmenizdir. Eğer burun estetiği ameliyatınız bir düzeltme ameliyatı (revizyon rinoplasti) ise yani daha önce burun ameliyatı geçirmişseniz veya travmaya bağlı olarak burun şekliniz ileri derecede bozuk ise uygulanacak cerrahi işlemler değişmekte, yapılacak cerrahi işlemin süresi artmakta ve kulak, kaburga gibi kıkırdak ihtiyacını karşılayacak bölgelerde ameliyat konusu olarak gündeme gelebilir. Ayrıca dışarıdan ekstra malzemelerin kullanılacak olması da yine burun estetiği ameliyatı masraflarınızı artırabilir.

İyi bir burun estetiği sonucunu elde etmek için dikkat etmeniz gereken tek kriter de ücret olmamalıdır. Ameliyatınızı gerçekleştirecek olan cerrahın ve ekibinin tecrübesi dikkat etmeniz gereken en önemli kriter olmalıdır. Yani biraz maddi imkanlarınızı zorlamanız sonucun istediğinize yakın olmasında, sorun yaşamamanız da size yardımcı olacaktır.

Ben hastalarıma bu konuda sıklıkla "......... hastanesinin granit masraflarına katkıda bulunmak isterseniz ameliyatınızı ......... hastanesinde yapalım" derim. Ama bu arada burun estetiği ameliyatının muayenehane de yapılamayacağını da belirtmek isterim. Ameliyat sırasında alacağınız anestezi muayenehane şartlarında verilmemelidir.

Yukarıda bahsettiğim durum hemen hemen tüm burun estetiği ameliyat ücretleri için size yol gösterici olacaktır.

Sigorta Revizyon Burun Estetiği Ameliyat Ücretlerini Karşılar mı ?

 

Revizyon Burun estetiği ameliyatları dünyanın her yerinde hep pahalı ameliyatlar olarak bilinir. Bunun nedeni de diğer birçok ameliyatın sosyal güvenlik kurumları tarafından ödeniyor olması ve ameliyat olan kişinin cebinden para çıkmamasıdır. Halbuki bir safra kesesi ameliyatı aslında burun estetiği ameliyatından, bir bademcik ameliyatı kepçe kulak ameliyatından çok daha pahalıdır. Buradaki fark estetik ameliyatların ücretlerini ameliyat olan kişinin kendisinin ödemesidir.

Burun ameliyatı ücretlerinin farklılığında çok fazla faktör vardır. Bu farkları burun estetiği ücretleri konusunda detaylı olarak belirtmeye çalıştım.

Burun estetiği ameliyatında en yüksek ve en düşük rakamlar uçuk gelebilir ama burada kriter genellikle ameliyatın gerçekleştirildiği hastane ve kullanılan teknoloji kaynaklıdır.

Dikkat etmeniz gereken revizyon burun estetiği ücretinden çok doktorunuza güveniniz ve doktorunuz ile iletişiminiz önemlidir.

Revizyon Burun Estetiği fiyat aralıklarını öğrenmek için aşağıdaki iletişim formunu doldurun. En yakın zamanda size bilgilendirme maili gelecektir. 

 

Add comment


Bursa Estetik Bursa istanbul estetik bursaistanbul Burun Estetiği rhinoplasti Estetik Burun cerrahisi burun estetiği ameliyatı burun ameliyatı, burun ameliyatı istanbu burun bursa burun estetik burun estetik burun ameliyatları burun estetik İstanbul burun ameliyatı videosu burun ameliyatı bursa tamponsuz burun ameliyatı burun eti ameliyatı fiyatları burun estetiği ameliyatı sonrası canlı burun ameliyatı izle burun ameliyati izle estetik burun ameliyati estetik burun ameliyati bursa estetik burun ameliyati istanbul burun estetigi fiyatlari erkek burun estetiği fiyatları burun estetiği videosu burun estetiği ücretleri burun estetiği ücreti burun estetiği ücretleri 2016 burun estetiği ücretleri 2017 burun estetiği ücretleri 2018 burun estetikleri ünlülerin burun estetikleri burun kucultme burun kucultme estetiği burun kucultme ameliyatı burun kucultme bursa burun kucultme istanbul burun ameliyatlari burun ameliyatlari bursa rinoplasti rinoplasti bursa rinoplasti istanbul rinoplasti estetiği rinoplasti ameliyatı rinoplasti operasyonu burun estetiği ankara burun estetiği fiyatları ankara burun estetiği ankara fiyatları burun estetiği ssk burun estetiği sgk burun estetiği ssk karşılar mı burun estetiği sgk karşılar mı burun estetiği bursa burun estetiği istanbul burun ucu ameliyatı burun ucu ameliyatı bursa burun ucu ameliyatı istanbul uzun burunlu olmak burun delikleri genişler mi burun ucu uzun burun ucu kısa burun ucu büyük kemerli burun ameliyatı kemerli burun ameliyatı bursa kemerli burun ameliyatı istanbul kemerli burun estetiği kemerli burun estetiği bursa kemerli burun estetiği istanbul kemer burun burun ucu düşüklüğü burun ucu düşüklüğü tedavisi burun ucu düşüklüğü bursa burun ucu estetiği bursa bursa’ da en iyi burun estetiği yapan doktor en iyi burun estetiği yapan doktor bursada en iyi burun estetiği yapan doktor, bursada en iyi burun estetiği yapan doktor bursada en iyi burun estetiği yapan doktorlar istanbulda en iyi burun estetiği yapan doktor istanbulda en iyi burun estetiği yapan doktorlar burun ucu estetiği kaliteli burun estetiği en iyi burun estetiği ucuz burun estetiği burun estetik Estetik burun ameliyatı ankara Sizin Burun Tipiniz Hangisi? Burun Estetiği Ameliyatında Planlama  Burun estetiği operasyonu sonrası burun ucunda düşme olur mu? Burun Estetiği Riskleri Burun Estetiğine Uygun Adaylar Kimlerdir?   Burun Estetiği Nasıl Yapılır?  En İyi Burun Estetiği doktoru En İyi Burun Estetiği cerrahı En iyi Burun Estetikçi geniş burun ameliyatı burun estetik merkezi burun estetigi sosyal sigortalar kurumu burun estetiği fiyatları ekşi burun estetiği fiyatları kadınlar kulübü burun estetiği ssk ile ilgili aramalar ankarada burun estetiği yapan devlet hastaneleri Ankara'da Devlet Hastanesinde burun estetiği Bursa'da Devlet Hastanesinde burun estetiği istanbul'da Devlet Hastanesinde burun estetiği burun estetiği video tamponsuz burun ameliyatı bursa Estetik Rinoplasti Estetik Rinoplasti ameliyatı Estetik Rinoplasti bursa Estetik Rinoplasti istanbul Estetik Plastik Cerrah Burun estetiği ilk görüşme burun kemiklerinin ve burun ucunun şeklinin düzeltilmesi burundaki kemerin giderilmesi rinoplasti ameliyatı Bursa rinoplasti ameliyatı istanbul burun estetiğ sonrası Burun Estetiği Ameliyatı sonrası iyileşme süreci urun estetiği ameliyat sonrası Burun yeniden şekillendirme yeniden burun yapımı ameliyat revizyon burun estetiği revizyon burun estetiği revizyon burun estetiği bursa revizyon burun estetiği istanbul revizyon burun estetiği ankara revizyon burun ameliyatı revizyon burun ameliyatı bursa revizyon burun ameliyatı istanbul revizyon burun ameliyatı fiyatları revizyon burun ameliyatı 2017 fiyatları revizyon burun estetiği merkezi revizyon burun estetiği merkezi bursa revizyon burun estetiği merkezi istanbul revizyon burun estetiği merkezi ankara revizyon burun estetiği merkezi izmir burun estetiği merkezi başarısız burun estetiği başarısız burun estetiği bursa başarısız burun estetiği istanbul başarısız burun estetiği ameliyatı başarılı revizyon burun ameliyatı revizyon revizyon bursa estetik revizyon burun burun estetiği uzmanı bursa burun revizyon burun ameliyatı bursa revizyon burun ameliyatı kemikli burun revizyon burun kemeri ameliyatı revizyon burun kemeri estetiği Revizyon düzeltme Revizyon düzeltme ameliyatı Revizyon Burun estetiği ücreti Revizyon Burun estetiği ücretleri Revizyon Burun estetiği ücretleri Bursa revizyon rinoplasti revizyon rinoplasti ücretleri revizyon rinoplasti ücreti revizyon rinoplasti fiyatları Sigorta Revizyon Burun Estetiği Ameliyat Ücretlerini Karşılar mı ?

Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.